Λεπτομέρειες προϊόντων
Τόπος καταγωγής: Κίνα
Μάρκα: YM
Πιστοποίηση: High-tech Enterprise Certificate
Αριθμό μοντέλου: Φώτα στεγνώσεως υπεριώδους ακτινοβολίας 600W
Όροι πληρωμής & ναυτιλίας
Ποσότητα παραγγελίας min: Να διαπραγματευτούμε.
Τιμή: Negotiate
Συσκευασία λεπτομέρειες: Καρτόνι
Χρόνος παράδοσης: 10-15 εργάσιμες ημέρες
Όροι πληρωμής: Τ/Τ
Δυνατότητα προσφοράς: 10000
Τύπος: |
Λάμπα πολυμερισμού UV |
Εξουσία: |
600W |
Μέγεθος: |
430mm*70mm*33mm |
Φωτεινό μέγεθος: |
400mm*20mm |
Ρύθμιση έντασης φωτός: |
0-100% |
Μήκος κύματος: |
365nm, 385nm, 395nm, 405nm |
Εφαρμογή: |
Εκτύπωση, επικάλυψη, UV μελάνι |
Διαδικασία ενθυλάκωσης: |
Πακέτο φακού χαλαζία υψηλής θερμοκρασίας |
Λειτουργία ελέγχου: |
Εγχειρίδιο, αυτόματο |
Λειτουργία ψύξης: |
Υδροψύξη |
Χαρακτηριστικό: |
Σύστημα ψύξης νερού καλής ποιότητας |
Τύπος διόδου: |
Τύπος 6565 smd |
Χρώμα που εκπέμπει: |
UV |
Ταχύτητα ωρίμανσης: |
2-3s/time |
Δυναμικό: |
110v-220v |
Πηγή φωτός: |
UV LED |
Τύπος: |
Λάμπα πολυμερισμού UV |
Εξουσία: |
600W |
Μέγεθος: |
430mm*70mm*33mm |
Φωτεινό μέγεθος: |
400mm*20mm |
Ρύθμιση έντασης φωτός: |
0-100% |
Μήκος κύματος: |
365nm, 385nm, 395nm, 405nm |
Εφαρμογή: |
Εκτύπωση, επικάλυψη, UV μελάνι |
Διαδικασία ενθυλάκωσης: |
Πακέτο φακού χαλαζία υψηλής θερμοκρασίας |
Λειτουργία ελέγχου: |
Εγχειρίδιο, αυτόματο |
Λειτουργία ψύξης: |
Υδροψύξη |
Χαρακτηριστικό: |
Σύστημα ψύξης νερού καλής ποιότητας |
Τύπος διόδου: |
Τύπος 6565 smd |
Χρώμα που εκπέμπει: |
UV |
Ταχύτητα ωρίμανσης: |
2-3s/time |
Δυναμικό: |
110v-220v |
Πηγή φωτός: |
UV LED |
Σύγκριση παραδοσιακής τεχνολογίας UV με τεχνολογία σκλήρυνσης UV LED
Η συμβατική τεχνολογία UV χρησιμοποιείται για πάνω από 30 χρόνια, με τα μειονεκτήματα της υψηλής κατανάλωσης ενέργειας,
υψηλής θερμότητας και υψηλού κόστους που αντανακλώνται όλο και περισσότερο.
Η τεχνολογία σκλήρυνσης UV LED στην εκτύπωση γνωρίζει άνθηση, με τα καλύτερα οικονομικά οφέλη, τη χωρητικότητα του συστήματος, την αποτελεσματική απόδοση
και τα περιβαλλοντικά οφέλη να είναι επιτακτικά.
Η τεχνολογία σκλήρυνσης UV LED της YM παρέχει μια ιδανική επιλογή για τη σκλήρυνση ψηφιακών,
μεταξοτυπίας, φλεξογραφίας, οφσέτ εκτύπωσης, επίστρωσης και άλλων εκτυπωτικών μελανιών.
αφοσιωνόμαστε στην επιχείρηση UV LED, και προωθούμε επίσης πιο πράσινες, φθηνότερες και υψηλής απόδοσης τεχνολογίες σκλήρυνσης μελανιών.
Η πλήρης σειρά προϊόντων της YM καλύπτει ολόκληρη τη βιομηχανία εκτύπωσης, και τα μήκη κύματος των τσιπ LED περιλαμβάνουν 365nm, 385nm, 395nm και 405nm, μπορούμε να παρέχουμε ακριβή σχεδιασμό
για περισσότερες διαστάσεις και προδιαγραφές.
Σύστημα σκλήρυνσης UV LED 600W Πλεονεκτήματα προϊόντος
1. Δέχεται προσαρμογή
2. Εξοικονόμηση ενέργειας: εξοικονομεί 80% ηλεκτρική ενέργεια σε σχέση με τη λάμπα υδραργύρου
3. Ρύθμιση εξόδου UV: Από 1% έως 100%
4. Πολλαπλές λειτουργίες ελέγχου: Σταθερό ρεύμα, έλεγχος με πεντάλ, έξυπνες οπτικές και χειροκίνητες λειτουργίες
5: Φωτοηλεκτρική επαγωγή, άμεση ενεργοποίηση/απενεργοποίηση, δεν απαιτείται προθέρμανση.
6: Χαμηλή κατανάλωση ενέργειας, μόνο 20% της συνηθισμένης λάμπας UV
7: Χωρίς υδράργυρο, Χωρίς όζον, φιλικό προς το περιβάλλον
8: Πηγή ψυχρού φωτός, χαμηλή θερμοκρασία
9: Σταθερή έξοδος, υψηλή ομοιομορφία.
Προδιαγραφές Συστήματος Σκλήρυνσης UV LED
| Στοιχείο | Σύστημα σκλήρυνσης UV LED 600W για εκτύπωση |
| Ισχύς | 600W |
| Χρώμα | UV |
| Τύπος διόδου | τύπου smd 6868/6565 |
| Μέγεθος | 430mm*70mm*33mm |
| Μέγεθος φωτεινής επιφάνειας | 400mm*20mm |
| Υλικό τσιπ | LG, Seoul, Epileds |
| Μήκος κύματος | 365nm, 385nm, 395nm, 405nm |
| Σύστημα ψύξης | Υδρόψυξη |
| Εφαρμογή | Εφαρμόζεται σε διάφορες βιομηχανίες εκτύπωσης, βαφής και κόλλας. |
| προαιρετικό | Μονή λάμπα, λάμπα + τροφοδοτικό, λάμπα + τροφοδοτικό + δεξαμενή νερού |
| Διάρκεια ζωής (ώρες) | 20000 ώρες |
| Εγγύηση | 1 έτος |
| Τόπος προέλευσης | Σενζέν, Γκουανγκντόνγκ, Κίνα |
Συχνές Ερωτήσεις
Ε1. Μπορούν όλα τα προϊόντα να προσαρμοστούν;
Α: Είμαστε το εργοστάσιο κατασκευής λαμπτήρων UV LED, συστημάτων UV LED. Όλα τα προϊόντα μας μπορούν να κατασκευαστούν σύμφωνα με τις λεπτομέρειες που παρέχετε.
Ε2. Ποια είναι η εξωτερική συσκευασία του προϊόντος;
Α: συσκευασία χαρτοκιβωτίου ή ξύλινη συσκευασία.
Ε3. Κύκλος επεξεργασίας;
Α: Ορισμένα προϊόντα τα έχουμε σε απόθεμα. Συνήθως χρειάζονται περίπου 3-15 ημέρες για να κατασκευαστούν.
Ε4. Ποσότητα παραγγελίας;
Α: Προσαρμοσμένες λάμπες UV Συνήθως είναι 1 τεμάχιο.
Ε5. Δοκιμάζετε όλα τα αγαθά σας πριν από την παράδοση;
Α: Ναι, έχουμε 100% δοκιμή πριν από την παράδοση
![]()
![]()
Εάν έχετε άλλες ανάγκες, παρακαλούμε επικοινωνήστε μαζί μας για να σας παρέχουμε την καλύτερη λύση.